esmaspäev, 28. veebruar 2011

Valga linnavalitsus hoidis infot kinni

Heimar Lenk, kandidat Riigikokku Nr. 702

Möödunud reedel 19. veebruaril andis Valga Linnavolikogu Keskfraktsioon sisse umbusalduse Reformierakondlasest linnapea Ivar Undi vastu. Linnapeale heidetakse ette ebasobivat juhtimisstiili, mitte arvestamist  keskerakondlastest koalitsiooni kaaslastega, tegemata jätmisi linna hariduselu arendamisel. Umbusalduse avaldus tuleb hääletusele järgmisel reedel 4. märtsil.

Hämmastav, kuid Valga Linnavalitsuse ja Linnavolikogu pressiteenistus ei suvatsenud seda tähtsat informatsiooni edastada ühelegi meediakanalile. Isegi maakonna ajaleht Valgamaalane ei saanud teavet umbusaldusavalduse sisse andmise kohta.  Järgmisel päeval ilmunud ajaleht seda tähtsat poliitilist sündmust ei kajastanud.

Kohalik raadiojaam Ruut kuulis inot umbusaldamise kohta alles esmaspäeval 28. veebruaril, kui kell 11 hommikul kogunesid valismisstuudio debatile Kagu-Eesti valimisnimekirjade esinumbrid. Ka nemad imestasid väga, miks informatsioon Valga linnas ja maakonnas ei levi, kuigi palgale on vastavad pressitalituse ametnikud võetud. Ei jõudnud teava ka Aktuaalsesse kaamerasse, kuigi rahvusringhäälingu korrespondent Ragnar Kond töötab otse Valga linnas. Lähemal uurimisel selgus, et Valga linna reformerakondlastest juhid, kellele pressiteenistus allub, hoidsid informatsiooni tahtlikult kinni.

Eelmisel neljapäeval esines vabariigi aastapäevale pühendatud perepäeval Valga reformierakondlasest aselinnapea Enno Kase, kes laskus oma kõnes, nagu kohalik ajaleht väljendas, valimispropaganda tasemele. Kase kritiseeris kõvasti koalitsioonikaslastest keskerakondlaste tegemisi. Pidulikul sündmusel viibinute arvates oli sellise räige kõne esitamiseks valinud aselinnapea vale koha, sest perepäeva eesmärgiks oli just sallivuse ja üksteisesse inimliku suhtumise väärtustamine. Aselinnapea kõne nimetati valimisrünnakuks Keskerakonna vastu.  Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar