reede, 4. märts 2011

Valga sotsid liituvad umbusaldusavaldusega?

Heimar Lenk, kandidaat Riigikokku Nr. 702

Neil minuteil jätkub Valga Linnavolikogu istung, kus plaani kohaselt antakse sisse umbusaldusavaldus linnavalitsusele. Umbusalduse algatas linnavolikogu 8 liikmeline Keskerakonna fraktsioon. Seda lubasid toetada 3 sotsiaaldemokraati. Taustaks toonn materjali 3. märtsi ajalehest Valgamaalane, kus sotsiaaldemokraadid oma sammu selgitavad.  


Valga sotsiaaldemokraadid otsustasid ühineda Reformierakonna juhitava linnavalitsuse vastu esitatud umbusaldusavaldusega, mida linnavolikogu oma homsel erakorralisel istungil hääletab.
Umbusalduse linnavalitsuse tagandamiseks algatas 19. veebruaril volikogu kaheksaliikmeline Keskerakonna fraktsioon, Reformierakonna senine koalitsioonipartner.
«Oleme pidanud konsultatsioone nii Reformierakonna kui Keskerakonnaga. Kriisisituatsiooni kiiremaks lahendamiseks otsustasime umbusaldust toetada ja alustada seejärel Keskerakonna fraktsiooni liikmetaga läbirääkimisi võimaliku koalitsioonilepingu tingimuste üle,» ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Valgamaa piirkonna esimees Jüri Teder.

Vastava otsuse langetas kolmapäeval koos olnud Valga volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni ja maakonnaorganisatsiooni juhatuse laiendatud koosolek, kus arutelu all oli Valga linnas kujunenud poliitiline olukord.
Keskerakonna ja Reformierakonnaga peetud kohtumistel käsitleti Tederi sõnul Valga linna valupunkte ja erakondade vaateid nende lahendamiseks. Kõne all olid haridusreformi temaatika, teede ja tänavate olukord ja teised linna ees seisvad probleemid.
«Ühisosa mõlema erakonnaga on olemas. Paremad koostöövõimalused tulenevad vastastikusest lugupidamisest ja võimest teha meeskonnatööd,» rääkis Teder. «Tänaseni on kõik arukad otsused leidnud volikogus 21 saadiku toetuse. Loodan, et sõltumata uue koalitsiooni koosseisust jääb volikokku alles konstruktiivne õhkkond ja linna arengule ning tulemusele orienteeritus.»

«Valga linna ette kerkinud probleemide hulk vajab mõistlikke lahendusi ja kitsa eelarve tingimustes arukat käitumist. Kõige vähem on meil hetkel tarvis poliitilist kemplemist ja asjatut üksteise süüdistamist,» lisas Teder.
Valgamaalane 3. märts 2011

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar