neljapäev, 15. detsember 2011

Elamislubade skandaal valitsuse kontrolli all?

Selline mulje jääb, kui viimastel päevadel seda nalja kõrvalt vaadata. Keegi pole peale kahe poisi süüdi jäänud. Mitte ükski, kes elamislubade väljastamise eest vastutaks. Riigikogu uurimiskomisjoni loomisele on Reformierakond vastu, ametkondlik  uurimine püüab lihtsalt rahvast rahustada. Loodetakse, et Jõulud viivad pahanduse  unustusse ja kampsunid jäävad suures pühade härduses vaikseks. Kaks ministrit, Juhan Parts ja Ken Marti Vaher, kes kindlasti asjast teadlikud olid, jäeti IRLi volikogu koosolekul ametisse. Milleks Kross parteisse toodi? Eks ikka esimeheks ja siseministriks, aga võta näpust - ministriks ta ei saanud. 

Tsiteerin üht kommentaatorit rahva seast, ehk siis ühiskondlikku arvamust: Inimesed vaatasid IRL koosolekut kui alatut näitemängu, kus leebelt otsustati kõik valelikud maha vaikida ja sulidest sõbrad võiksid jälle klaase kõlistada ja hea tujuga lauas istuda?! Kas Eesti on riik, on see on demokraatia kui rahva arvamust ainult jalge alla tallatakse! Nõame asjaosalistele väga ranget karistusi! Ministrid mõlemad peavad minema reameheks! Ükskord tuleb aeg, kus rahva kannatus katkeb. Mõelgu sellele Ergma ja Ilves, partei grupikestes sulitempe tehes!

Lisan ka tänase rahva arvamuse kohta:

 Uuring: üle poole elanikest soovib Vaheri tagasiastumist

 www.DELFI.ee

15. detsember 2011 14:46

Uuringufirma Klaster värske küsitluse järgi leiab 54,3 protsenti elanikest, et siseminister Ken-Marti Vaher peaks pärast IRLi liikmete elamisloaäri ilmsikstulekut tagasi astuma. 40 protsenti leiab, et tagasi peaks astuma nii Vaher kui ka majandusminister Juhan Parts.
 
Seoses novembri lõpus lahvatanud nn. elamisloaskandaaliga viis uuringufirma Klaster Eesti elanike seas läbi küsitluse, kus uuris, kas Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluvad siseminister Ken-Marti Vaher ja majandusminister Juhan Parts peaksid ametist tagasi astuma.

Küsitluse tulemusena selgus, et 39,2 protsenti vastanutest soovis nii Ken-Marti Vaheri kui ka Juhan Partsi tagasiastumist. Mõlema ministri tagasiastumist soovisid rohkem vanemad inimesed; vähem aga need, kel kõrgem haridustase.

Skandaalis näevad Eesti elanikud mingil määral suuremat vastutust Ken-Marti Vaheril: 15,1 protsenti vastas, et tagasi peaks astuma ainult Vaher, samas kui 1,8 protsenti arvas, et tagasi peaks astuma ainult Parts.

Kuigi enam kui kolmandik vastajatest ootab mõlema ministri tagasiastumist on samal ajal siiski pea viiendik vastajatest (19,1%) seisukohal, et kumbki ei peaks tagasi astuma.

22,3 protsenti vastanutest ei osanud võtta seisukohta; elamisloaskandaalist ei tea aga midagi 2,6 protsenti vastanutest.

"Avalikkuses on käesoleval hetkel selge ootus, et eelpoolmainitud ministrid võtaksid poliitilise vastutuse ning astuks tagasi. Kas see soov realiseerub või mitte, seda näitab aeg. Küll aga on selge, et hiljemalt uueks aastaks on sündmused avalikust mälust kadunud," kommenteerib uuringukeskuse Klaster juhataja Rauno Salupere.

Küsitlus viidi läbi 12.-14. detsember 2011 uuringukeskuse Klaster poolt; tegemist oli üle-eestilise esindusliku valimiga; ankeedile vastas 500 inimest vanuses 16-65.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar