pühapäev, 7. juuli 2013

Mõtle kaasa !!

Kes kompenseeriks Kagu-Eesti pereisa saamata jäänud tulu ?

Küsimused ajalehe Võrumaa Teataja toimetuselt:

1. Valitsus kiitis kuus algul heaks seaduseelnõu, millega piiratakse autokütuse kütusepaagis aktsiisivaba sissetoomise võimalust piiril ühe korrani kuus. Kas selline piirang on põhjendatud ja miks?
2. Seoses autokütuse sissetoomisega piiramisega on piiril sõiduautode järjekorrad kadunud, ent autojuhid peavad maksma kohustuslikus korras piirijärjekorra tasu. Kas selline järjekorra tasu võtmine olematu järjekorra eest on põhjendatud ja miks?

Vastused:

1. See valitsuse otsus paneb mind kui parlamendi opositsiooni esindajat otse nördima. Nagu poleks tähtsamaid asju arutada, kui paagitäie bensiini normeerimist kontrollida. Piinlik kuulda ja lugeda. Kui varem Kagu-Eesti mehed said väikesegi lisaboonuse Venemaa odava autokütuse näol, siis nüüd on see võimalus kadunud. Eesti valitsuse tarkade otsuste tulemusena.

Kuid küsime, kas on seesama Reformierakonna ja IRLi valitsus ette võtnud midagi kohaliku elanikkonna elukvaliteedi tõstmiseks. Kas on kompenseeritud bensiini vedamise keelust tulenevalt vähenenud perede rahalist sissetulekut. Mina pole kuulnud. Kui valitsusparteidele ustavad ettevõtjad millesti ilma juhtuvad jääma, siis on kohe kisa lahti, et nende ssaamata jäänud kasum ja tulu peaks keegi kompenseerima.

Kes kompenseerib Kagu-Eesti töömeeste saamata jäänud kulu? Minu meelest on tegemist lihtsalt siinse rahva sissetuleku kärpimisega valitsuse poolt, ilma mingit asendusteenistust asemele pakkumata. Ma arvan, et kohalike valimiste ajal oskavad automehed oma pahameelt väljendada ja teavad, kelle poolt häält mitte anda.

2. Piirijärjekorra tasu võtmine kohaliklet autojuhtidelt on sama juhm lahendus kui see Venemaa bensiini sisse toomise keeld. Nii võiks ju kogu Eestis sisse seada olematu poejärjekorra tasu või hakata kasserima sigarettide hinda sisse neilt, kes üldse ei suitseta ega sigarette ei osta. Või panna liikluskindlustust maksma ka jalakäijad, kel autot polegi. Uskumatu, milliseid absurdseid asju juhtub Eesti Vabariigis meie ilmeksimatu valitsuse juhtimisel.

On ju mitmed majandusteadlased ajakirjanduses teada andnud, et sellist väikestes kogustes piiriülest kütuseäri pole maailmas pahaks pandud ja ei tohiks seda teha ka meie valitsus. Ometi läks teisiti. Suured sulid toimetavad, kuidas tahavad, jätavad makse miljonite viisi maksmata, unustavad osa kaupa tollis deklareerimata ja nii edasi. Loe Äripäevast neid luhgusid nädalast nädalasse. Nende suurte turja kontrollid millegipärast ei hakka. Kas ei suuda või hoopis ei taha? Lõuna-Eesti pereisa aga, kes Venemaalt bensiini toomisega natuke perekonnna eelarvesse raha juurde püüdis saada, kontrollitakse viis korda enne läbi, kui koju lastakse. Küsin veelkord, kes siis selle saamata jäänud tulu Võru ja Põlva automeestele kompenseeriks?

Ilmus ajalehe Võrumaa Teataja 4. juuli numbris.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar