laupäev, 7. veebruar 2015

KREEKA TÕSTAB PEAD !!

Küsimused Võrumaa Teatajalt
1. Kümme aastat tagasi Eestile eeskujuks toodud Euroopa Liidu varasema imelapse Kreeka valimised võitis ülekaalukalt vasakpoolne erakond Syriza. Selle kohta on öeldud, et kreeka rahvas ajas lõpuks selja sirgu. Kuidas kommenteerite Kreeka rahva valikut, kas see on hea või halb?
2. Syriza on lubanud vastu seista välismaalt peale surutud kärpekavadele, mis on kaasa toonud suure tööpuuduse ja majanduslanguse. Eestis on samuti kõvasti kärbitud, mis on eriti mõjutanud maapiirkondi, mis jäävad tühjaks, kuna riik koondab oma tegevuse suurematesse keskustesse. Pangad omakorda tõstavad raskustesse sattunud peresid kodust välja. Eesti majandus on kärbete tulemusel stagneerunud, töökohti juurde ei teki ja inimesed liiguvad tööotsinguil välismaale. Kas ja kuidas on kärpespiraali lõpetamine võimalik Eestis? Millal ajab eesti rahvas selja sirgu?

Vastused:
1. Kreeka rahvas ajas tõepoolest selja sirgu. Ei saa ju olla nii, et oligarhid ja suurpangad lasevad ebaõnnestunud tehingute tulemusena miljardeid tuulde ja siis rahvas pannakse neid ülirikaste kaotusi kinni maksma. Paraku on Euroopa Liidus seda vaeste koorimise poliitikat aetud. Muidugi saab tavalisel tööinimesel sellest kõrini. Kreeka rahva valikut tuleb kindlasti kiita. Lõpuks tuli jõud, mis raputab ka Brüsseli ahneid kabinette. Kui avaldada statistika Euroliidu kolosaalsete juhtimiskulude kohta, saaks avalikkus vist küll šoki. Euroopas käib üks suur raha raiskamine ja üldsus hakkab sellest aru saama. Juba lahvatas protestituli ka Hispaanias. Kümned tuhanded inimesed kogunesid tänavaile, et protesteerida praeguse võimu vastu. Madridis näitas hambaid Syriza sarnane vasak-radikaalne erakond Podemos. Oma muutuse marsiga kasutab Podemos ära kreeklaste poolt tekitatud lainetust. Nüüd jääb oodata tule levikut Portugali, Itaaliasse ja Prantsusmale.

2. Eesti kärpepoliitika on ju räsinud põhiliselt keskmist inimest. Eriti Lõuna-Eestis.
Meie majandus on kärbete tulemusel seisma jäänud ja töökohti juurde ei teki. Tööealine rahvas liigub tööotsinguil välismaale. Samas Soome, Taani ja Rootsi pangad lausa röövivad meie vaest inimest, hoides tema palga- ja pensioniraha oma arvetel ning keerutades seda maailma rahaturgudel. Samas ei maksa nad sundhoiustajale mitte sentigi intresse. Kas pole mitte uus orjaaeg? Kuid eesti rahvas selga veel sirgeks ei aja. Esiisade ihunuhtluse valu mõisaaidas saadud vitsadest püsib alateadvuses edasi. Muidugi oodatakse ka Maarjamaale Syrizat, andmata endale aru, et tegelikult on ta meil juba olemas. Keskerakonna näol, kelle valimisplatvormis Teeme teisiti leiab nii mõnegi protestivate kreeklaste loosungi.

Ilmus Võrumaa Teatajas 29. jaanuaril

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar