pühapäev, 20. jaanuar 2013


 

 

Kas keelata alkohol Riigikogu puhvetis?

Vastused ajalehe Võrumaa teataja  küsimustele:
 
1. Mida arvate äsjasest skandaalsest purjutamisest Riigikogus, milles osales ka kamp ajakirjanikke?
2. Mida arvate - kas Riigikogu puhvetis alkoholi müümine on õigustatud või tuleks see ära keelata? Miks?
3. Tunnistage ausalt - kas patustate ka ise vahel tööajal alkoholiga? Kui sageli?
4. Milline on teie suhe kangema kraamiga üleüldse - kas, kui palju ja mida joote?

Vastused:

1. Mida siin ikka arvata. Vastust tuleks küsida Riigikogu IRLi fraktsiooni liikme Juku-Kalle Raidi käest, kes selle kamba parlamenti tõi ja kellega ta koos ka öiste istungite perioodil aega mööda saatis. Kes seal täpselt olid ja mis konkreetselt puhvetis või tubades tehti, on mul raske öelda, sest ei näinud midagi pealt ja külalistega läbi ei käinud. Noorte purjus meeste kampa Toompea koridorides lõnkumas nägin ma küll. Minule ühtegi tuttavat nende hulgas ei tundunud olevat. Jätsid sellise omasoo ihalejate mulje ja minu meelest olid nad kõik Juku-Kalle nägu. Kuuldu järgi on lugu ise on muidugi piisavalt mage, kuid eks ikka valija ise on Jukule hääled andnud ja nii ta oma valijaid esindab. Tundub, et eesti rahvale on ka selliseid saadikuid tarvis.

2. Muidugi on alkoholi müümine Riigikogu puhvetis õigustatud. Pole ju kooli ega lasteaiaga tegemist. Riigikogus käib hulk külalisi ja klaas kokteili või pits konjakit kuulub siiani euroopaliku lõuna- või õhtusöögi etiketi juurde. Ei mäleta mina, et varem oleks keegi viisakaid kombeid Riigikogu puhvetis rikkunud. Nii, et seekord läheb asi vaid ühe noore ja ülbe poliitiku kaela, kes pole isegi juhtunu kohta selgitusi andud või vabandanud.

3. Olen juba üle kümne aasta Toompeal rahvast esindanud, kuid ühtegi grammi alkoholi pole mina Riigikogu puhvetist ostnud. Pole seal kunagi kellegagi ka joonud.

4. Minu suhe kangema kraamiga on olnud hea, ja viisaka suhtlemise tasemel.
 
Küsimused ja vastused iolmusid ajalehe "Võrumaa Teataja"  17. jaanuari numbris 

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar